Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arapça ve Türkçe Kur'an-ı Kerim Okuma
Belli bir yaştan sonra insan ekmek derdine düşüyor ve ister istemez inanç konusuna vakit ayıramayabiliyor, fakat günümüzde bu konunun dijital dünya üzerinden de karşılanabildiğini fark etmek beni vicdanen rahatlattı.
Örnek vermek gerekirse kuran okumak isterseniz 1. cüz okumak ile başlayıp diğer cüzleri de hızlı sayfa geçişleri sayesinde dinirehberim.com sitesi üzerinden okuyabilirsiniz. Ben iş yerinde boş kaldıkça açıp okuyorum. Sadece benim gibiler için değil, gençler için de oldukça yararlı bir site. Malum artık insanlar belli bir yaşa kadar eğitim için koşuşturuyor, maalesef ki maneviyat kısmından eksik kalıyorlar. Onlar da bu eksikliklerini dinirehberim.com platformu ile giderebilirler.
Sitede dini soru sorma kısmı da yer alıyor ve İslam dini hakkında merak edilen tüm mühim sorulara güzel bir dil ile açıklık getirilmiş. Örnek veriyorum "İslamda tatil nasıl olmalı?", 'İslamda düğün nasıl yapılmalı?", "Gusül abdesti nasıl alınır?" gibi hepimizin okuyup öğrenmesi gereken konu başlıkları yer alıyor. Küçük yaşlarda aileden, çevreden öğrendiklerimin eksik veya yanlış olabildiğini bu sayede anlayabildim. Ne yazık ki kulaktan kulağa yayılan her bilgi gibi, dinimiz konusundaki bilgilerde de bu tür şeyler meydana gelebilmekte. Ama olsun, zararın neresinden dönersek kardır.
Dolu dolu bilgilerin yanı sıra İlmihal kategorisinde İslam dini hakkındaki çeşitli konularda "Nasıl Yapılır?" veya ibadetler hakkında rehber tarzında zengin içeriklere yer verilmiş.
İslami makaleler, hutbeler, Arapça ve Türkçe Kur'an-ı Kerim Okuma gibi seçenekler sunulmuş. Bu denli değerli konulara, bu kadar kolay ulaşabiliyor olmak beni çok mutlu ediyor.
Bu kadar şey okuduk, öğrendik peki bitti mi? Tabii ki hayır Smile eğitim almak kadar, eğitim vermek de önemlidir. Aile rehberi ve çocuk rehberi kategorilerinde, İslam dininde ailenize ve çocuklarınıza nasıl davranmanız gerektiği konusunda yol gösterebilecek makaleler mevcut.
Açıkcası İslam dini ile ilgili kaynak bulmak zor, hadi bulduk diyelim, peki ya güvenilirliği... İşte o kısım soru işareti, bilakis bu platform kafanızda o soru işaretini asla bırakmıyor, tarafsızlar ve her şeyi olduğu gibi aktarıyorlar. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyorum.
Benim gibi işi sebebiyle bu tür şeylere vakit ayıramayıp vicdan azabı çeken her kardeşime de bu platformu öneriyorum. Benden sana bir dost tavsiyesi: kuran oku Wink
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping